בשני העשורים האחרונים הנדל"ן הוא אחד ממנועי הצמיחה והפיתוח המרכזיים בישראל והרבה מאוד משקיעים מקומיים מעדיפים את זירת ההשקעה בנדל"ן על פני השקעות מסורתיות בשוק ההון. כמשרד עורכי דין, שליבת הפעילות שלו היא מסחרית אזרחית, פיתחנו במהלך השנים התמחות בדיני מקרקעין ובאספקטים של משפט מנהלי שרלוונטיים לתחום הנדל"ן. אנחנו מציעים ללקוחות שלנו קשת רחבה של שירותים הנגזרים מהתמחות זו.

One Stop Shop לתחום הנדל"ן

כשזה מגיע לנדל"ן, אנחנו במשרד עורכי דין אלקוצר- עזריה תמיר, מספקים ללקוחות מעטפת משפטית מלאה וליווי צמוד ברמה של One Stop Shop. בין היתר אנחנו מייצגים לקוחות בעסקאות מכירה או רכישה של נכסים, עורכים הסכמי ניהול ושכירות, מטפלים בתביעות כספיות הקשורות לנדל"ן (דמי ניהול או דמי שכירות), בתיקים הנוגעים לליקויי בניה, תיקים של סילוק יד במקרקעין (כולל במקרים הנוגעים לחוק הגנת הדייר) ובעבירות על חוק התכנון והבניה. התמחות מיוחדת נוספת שיש למשרד נוגעת לנושא מיסוי מקרקעין (מס שבח, מס רכישה, היטלי השבחה ועוד).

תחום נוסף בו המשרד רכש ניסיון ומוניטין הוא בעבודה מול ועדות התכנון והבניה וועדות הערר בנושאים כמו התנגדויות לתוכניות בניין עיר (תב"ע) או תוכניות מתאר. 

ליווי קבוצות רכישה

בעשור וחצי האחרונים, אחת המגמות הבולטות בזירת הנדל"ן המקומית היא תופעת 'קבוצות הרכישה'. הקונספט של קבוצת רכישה הופך את רוכשי הדירות ליזמי הפרויקט. הדבר מאפשר לחסוך חלק מהעלויות, כמו הרווח היזמי וחלק מהוצאות המס. הצד השני של המטבע הוא שרוכשים במסגרת קבוצות רכישה לא נהנים מכל ההגנות שהחוק המעניק למי שרוכש דירה מיזם או קבלן ולא תמיד מודעים לסיכונים שהם נוטלים. לצערנו, מקרים כמו פרשת פרי נדל"ן, תיק בייצוג המשרד, בה חלק מחברי הקבוצה נותרו בלי הזכויות על הקרקע ובלי הכסף שהשקיעו בפרויקט, אינם בגדר חיזיון נדיר. מה שיכול למנוע או לצמצם מאוד הישנות של מקרים מהסוג הזה הוא ליווי צמוד של חברי קבוצת הרכישה על ידי משרד עורכי דין שבקיא בדיני מקרקעין ויכול לספק לחברי הקבוצה הגנה מפני תרחישים מסוגים שונים. חשוב להבין שלמרות שפורמלית חברי הקבוצה נחשבים ליזמי הפרויקט, בפועל מי שלרוב יקבל את ההחלטות וינתב את מהלך הפרויקט יהיה מארגן הקבוצה שיתנהל כמו יזם לכל דבר. ברגע שכל התהליך חשוף, מפוקח ומלווה על ידי עורך דין שמקפיד על הבטחת כספי הרכישה והעמדת בטוחות לרכישה, הסיכוי שכספי הרוכשים ירד לטמיון מצטמצם מאוד. אנחנו, במשרד עורכי הדין אלקוצר, עזריה תמיר צברנו ניסיון רב בליווי רוכשים בקבוצות רכישה.

למידע נוסף ותיאום פגישת היכרות אתם מוזמנים לפנות אלינו במשרד עורכי דין אלקוצר, עזריה תמיר, בטלפון: 08-9108180