המשפט המסחרי האזרחי הוא זה שמסדיר את הפעילות המסחרית השוטפת במדינת ישראל. כמו כל שדה אחר, גם השדה המסחרי מושתת על מערכת כללים שבלעדיהם היה שורר כאוס. המשפט המסחרי אזרחי נועד לשמור על כללי המשחק ועל זכויות השחקנים השונים במגרש, אך באותה נשימה יש לו גם משמעות גדולה בפן המסחרי כלכלי. כל עסק, לא משנה כמה הוא מוצלח, אם יתנהל לא נכון בנושאים הנוגעים להסכמים בין שותפים או בין ספקים, או שיתנהל באופן החושף את הצדדים לתביעות או מזמין קשיים מצד רגולטורים או רשויות, עלול להיקלע לסחרור. לכן, מומלץ  שכל שחקן או ישות משפטית (חברה) ייהנו מליווי משפטי צמוד של עורך דין מסחרי אזרחי.

תחומי פעילות מגוונים

עורכי דין שעוסקים במשפט מסחרי אזרחי צריכים להיות בקיאים בקשת רחבה של תתי תחומים כמו דיני תאגידים, דיני חוזים, דיני עבודה ועוד. אנחנו במשרד עורכי דין אלקוצר, עזריה תמיר, מספקים ללקוחות המסחריים שלנו מעטפת מקצועית משפטית של שירותים משפטיים מסחריים הכוללים ליווי צמוד של המשרד לאורך כל חיי החברה או העסק. הליווי שלנו מתחיל החל מהצעדים הראשונים של הקמה ורישום חברה, רישום בעלי מניות, עריכת הסכמי שותפים וכתיבת תקנון; דרך בניית התשתית המשפטית מסחרית של חוזים אל מול ספקים, משכירים ולקוחות; וכמובן, בעבודה השוטפת והאתגרים המשפטיים מסחריים שהיא מזמנת. 

חלק מהערך המוסף של המשרד נובע מההבנה העמוקה של השותפות המייסדות, בפן המסחרי וביכולת שלהן לזהות איומים ותרחישים מזיקים ולגדר את הלקוח מבעוד מועד. אחרי שזה נאמר, באופן בו מתנהל השוק, לעיתים אין מנוס מהתמודדות משפטית. גבייה, הפרת הסכמים, סכסוכים עם עובדים, סכסוכים בין שותפים, הפרת זכויות יוצרים – כל אלו סוגיות שמעת לעת פוקדות את העולם המסחרי ומעטים העסקים שחסינים מהן. בין אם אתם או העסק שלכם בצד הנתבע ובין אם אתם בצד שמגיש את התביעה, כדאי שיהיה לצידכם משרד עורכי דין, כמו אלקוצר, עזריה תמיר שיש לו כלים וניסיון גם בניהול מאבקים משפטיים הדורשים ליטיגציה. 

כינוס נכסים ופירוק

לעיתים, כשם שעסקים וחברות נוסדים, הם גם מגיעים לסוף דרכם. לפעמים זה קורה כשבעלי החברה מגיעים להרגשת מיצוי, לעיתים זה קורה עקב סכסוך בין שותפים ולפעמים, כמו שלמרבה הצער פגשנו לא מעט בצל משבר הקורונה, זה נובע מהתרסקות כלכלית. בכל התרחישים האלה, בין אם מדובר בפירוק שותפות ובין בדובר בעסק שהגיע לכינוס נכסים, טוב שגם השלב הזה בחיי העסק יתבצע תוך ליווי וייעוץ משפטי של עורכי דין מומחים במשפט אזרחי מסחרי. נוכחות של עורך דין מומחה כזה בהליך של כינוס נכסים או פירוק חברה עשויה לחסוך ללקוח הרבה מאוד כסף ועוגמת נפש. 

למידע נוסף ותיאום פגישת היכרות אתם מוזמנים לפנות אלינו במשרד עורכי דין אלקוצר, עזריה תמיר, בטלפון: 08-9108180